Jak se mi šilo - Zavinovací kalhoty

Zažloutlý Květinový Výprodej Post na Facebook

JAK SE MI ŠILO  - Ano dámy, toto jsou články právě pro Vás aby jste se dozvěděly, jak se mi co šilo. Aby jste se nebály do toho také pustit a k tomu Vám řeknu vychytávky na které jsem přišla při šití a nebo mé zkušenosti s materiálem, který jsem použila a proč.

 

Zavinovací kalhoty

Minulý týden na mně na Facebooku (kde jinde) vyskočil obrázek, "střih" na zavinovací kalhoty s fotkou výsledného produktu a bomba. Byla jsem odvařená z toho jak skvěle vypadají. A pak sem se trošku zchladila když jsem viděla ten nákres připomínající střih. Ale i tak jsem si řekla, že se do toho pustím. A dnes je už mám ušité. Jsou úžasné, pohodlné, vypadají elegantně a jedním slovem jsou boží. A asi si ušiju další. 

 

zavinovací střih           zavinovací střih_2    1623745568848_1

zdroj: Pinterest

Spotřeba: 2 délky kalhot (měřím 172cm a potřebovala jsem na jednu délku 1,15m)
Velikost: Tady se to tak neřeší :-)
Střih: V podstatě opravdu nepotřebujete nic více než ten nákres nahoře + zdraví rozum

Tipy  Triky: Má úprava střihu spočívala v tom, že jsem si změřila výšku sedu. To mi vyšlo na 27cm a chtěla jsem je opravdu pohodlné, tak jsem si udělala druhý rozměr 10cm. Tyto rozměry si nakreslíte na sklad látky. Můžete mít na sobě oba kusy látek (2 délky, přeložené). nakreslíte si obdélník a pak ho "jen" střihnete do obloučku. S odstupem to je opravdu jen (obrázek č.3)

Šití: Látky jsem si složila na půl a dala na sebe. Najednou jsem tedy pracovala s 2 délkami, 4 vrstvy látky. Z takto složených a navrstvených látkách jsem z kraje (bez skladu) ustřihla 15cm. Tyto 15cm (4ks) pruhy mi později posloužily na pas, vázanky. Nakreslete si na sklad látky obdélník, který vystřihnete. Sešijete na overlocku a potom už jen založíte okraje kalhot, našijete pásek, vázanky a je to :-)

Materiál: Já jsem si zvolila Silky - falešné hedvábí. Chtěla jsem docílit elegantního, lehkého vzhledu a hlavně, co si budeme povídat Silky jsou naprosto fantastické: lehoučké, hebké, splývavé, vypadají luxusně a do horkých dnů jsou Silky naprosto dokonalé - i při 30°C mi v nich nebude horko. 

 

 1623752154799

 

Krásný den Mája z www.prodej-mi-latky.cz

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.