7 základních pomocníčků pro švadlenky

7 ZÁKLADNÍCH POMOCNÍČKŮ PRO ŠVADLENKY

 

Každá švadlenka potřebuje mít alespoň tu základní výbavu, než se pustí do větších projektů. Postupem času, vylepšování šití a i s přicházející složitostí střihů, projektů náročnost potom roste. Ale to je na jiný příběh. Dnes se budeme držet základní 7 :-) 

Nebyli by jsme správným obchodem, kdyby jsme toto vše i v několika variantách neměli pro Vás na eshopu.

 

1. Krejčovský metr

Správná švadlenka bez metru neušije a ťuk. Nadarmo se neříká: "dvakrát měř, jednou řež". Ušetříte hodně materiálu. To mi věřte. Metrů i nás v eshopu najdete celou řadu. Od základních, samonavíjecích ale i samolepících. Samolepící metry si můžete nalepit na desku stolu, stroje a vždy ho mít při ruce. 

prym-sada-jehel-29-jehel-1-navlekac    2257 - Krejčovský metr BASIC, oboustranný,složený, délka 150cm (mix barev)   1988 - PRYM - Samolepící metr FIXO

 - 1. samonavíjecí metr - 2. metr basic, oboustranný - 3. samolepící metr -

 

2. Střihový papír

Střihový papír je opět jedním základním kouskem,. Popravdě mně jako švadlence klasický střihový papír nevyhovuje. Je příliž měkký, trhá se, špatně se uchovává a toto vše mně přivedlo na myšlenku sehnat jak pro sebe tak i pro Vás střihový papír, který bude mít značku "ideál". Dovolila bych si říci, že se mi to povedlo. 

 

krejčovský papár

- Střihový papír

 

3. Značkovače, křídy, popisovače

Každý tomu říká různě ale vždy se sejdeme na tom, že potřebujeme obkreslit střih na látku a nebo si poznamenat různé záševky, pasovací značky atd. I v tomto se snažíme mám nabídnou vše co je na trhu dostupné. Existuje mnoho popisovačů i druhů kříd. Každá si musíme najít právě to so ji vyhovuje. Jinak budeme nešťastné. Kolikrát v obchodě slýchám ale ono to nemaluje. Tak hledáme další a další možnosti až najdeme právě to co Vám sedí. 

 

PRYM LOVE - Tužka značkovací _2  1862 - PRYM - Mizící fix, extra jemný  1987 - PRYM LOVE - Značkovací tužka, bílá_2 

 - 1. Značkovací tužka - modrá, růžová (Křída ve formě pentilky. Skvělá na přesné značení) - 2. Mizící fix (klasická fix na značení střihů, po pár hodinách zmizí a nebo ho stačí otřít vlhkým hadříkem) - 3. Značkovací tužka (křída ve formě tužky)

 

 856 - tužka na křídu_2      krida-krejcovska-mydlova

- 1. Křídová sada (značkovač na základě verzatilky) - 2. Klasická křída

 

4. Nůžky

V naší nabídce pro Vás máme nůžky značky FISKARS. Nůžky od značky FISKARS pro Vás máme jak v profi tak i hobi řadě. Najdete u nás nůžky jak pro praváky tak pro leváky. Nůžky s různě dlouhou čepení s ergonomickou rukojetí. Speciální nůžky jako jsou například entlovací nůžky. 

Určitě oceníte, když budete při šití mít po ruce - cvakačky. Cvakačky jsou takové rychlé růžky ideální na odstřih nití a nebo rychlé nastřihnutí látky při šití. Cvakačky oceníte u každého šicího stroje. Nejedna švadlenka m jednu u rovnostehu, další u overlocku a takhle by jsme mohli pokračovat dát. Je výhodné je mít po ruce. Co více dodat. 

 

14382_2501-univerzalni-nuzky-fiskars-classic-1005151  cvakačky_1

- 1. Nůžky FISKARS - 2. Cvakačky

 

5. Jehelníčky, špendlíky, svorky

Dovolím si říct, že bez nich by to nešlo a pokud ano bylo by to peklo. U nás v nabídce najdete moderní magnetické jehelníčky, které můžete nosit stále u sebe na ruce a nebo magnetické podložky. Určitě u nás v nabídce najdete klasické špendlíky ale i jejich nástupce a to svorky. Tyto svorky se Vám stanou nepostradatelným pomocníkem při šití softshellu a nebo více vrstvých projektů.

 

 

 

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.