Prací symboly - Žehlení

1621335692787

Všeobecně jsme si již prací symboly - symboly pro ošetření probraly. Nyní se postupně vrhneme na jednotlivé symboly. Vysvětlíme si základní pokyny k ošetření, který nám dává každý znak i jeho varianty. 

 

ŽEHLENÍ

Symbol žehličky označuje, jestli lze a nebo nelze žehlit daný výrobek. Tečky uvnitř symbolu určují rozsahy teplot pro žehlení. Na žehličkách, které se běžně používají, jsou někdy určitá vlákna přiřazena k těmto rozsahům nastavení.   

žehlení 3 Žehlení při maximální teplotě
Žehlení při maximální teplotě žehlící plochy 200°C, což odpovídá nastavení na bavlna/len. Žehlete, když je výrobek vlhký. Pokud je to nutné, výrobek zvlhčete. Lesklé a na tlak citlivé výrobky by měly být žehleny přes pomocnou látku nebo po rubu. Může se používat žehlení s napařováním.
žehlení 2 Žehlení při mírné teplotě
Žehlete při maximální teplotě žehlící plochy 150°C, což odpovídá nastavené na vlna/hedvábí/polyester/viskóza. Žehlete pod mírně zvlhčenou pomocnou látkou. Může se použít žehlení s napařováním. Vyhněte se velkému tlaku. Nedeformujte. 
žehlení 1 Žehlení při nízké teplotě
Žehlete při maximální teplotě žehlící plochy 110°C, což odpovídá nastavené akryl, plyamid (nylon), acetát. Pokud je nezbytné, lesklé a na tlak citlivé výrobky by měly být žehleny přes pomocnou látku nebo po rubu. Dbejte zvýšené opatrnotsi při žehlení s napařováním (zpravidla žehlete bez napařování). Nedeformujte.
žehlení 0 Výrobek se nesmí žehlit
V případě žehlení výrobku je možné očekávat nenávratné poškození výrobku.

 

Všeobecné rady:

  • Maximální teplota musí být vybrána výhradně na základě ošetřovací etikety a ne pouze podle materiálového složení výrobku.
  • V případě neúplných informací na výrobku se doporučuje řídit se přednostně "počtem teček" než materiálovým složením, neboť malé zastoupení některých vláken často není uvedeno. Opatrnost je vodná v případě, že výrobek má vystupující efekty nebo aplikace (věnujte pozornost informacím na etiketě).
  • Nicméně, některé druhy výrobků (např. ty s podtrženou vaničkou) se nesmí žehlit. Žehlení lze nahradit pověřením výrobku ihned po odstředění vody a jejich vytvarováním ve vlhkém stavu nebo sušením v rozprostřeném stavu.

 

Řekla bych, že téma/symbol žehlení už máme vyčerpané. A jen jednou větou:

"Starejte se o své oblečení, tak jak chcete aby vypadalo a vydrželo" 

 

.... krásný den Mája z www.prodej-mi-latky.cz

Zdroj: Sotex Ginetex CZ

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.