Prací symboly - Bělení

1621335692787

Všeobecně jsme si již prací symboly - symboly pro ošetření probraly. Nyní se postupně vrhneme na jednotlivé symboly. Vysvětlíme si základní pokyny k ošetření, který nám dává každý znak i jeho varianty. 

 

Bělení

Symbol trojúhelníku označuje, jestli lze a nebo nelze bělit daný výrobek. Bělení je postup probíhající ve vodním prostředí před, během nebo po praní. Vyžaduje použití bělících prostředků, zahrnující buď chlorové nebo oxidační/nechlorové prostředky, za účelem zlepšení odstranění nečistot a skvrn a/nebo zlepšení bělosti. Používají se aktivní chlorové prostředky typu Savo nebo oxidační/nechlorové prostředky obsažené v univerzálních prostředcích.  

bělení Bělení
Prázdný trojúhelník je symbolem informující o možnosti bělení chlorem a povolení oxidačního bělení. Jakýkoliv bělící prostředek je povolen. 
trojúhelník pruh Oxidační/nechlorové bělení
Trojúhelník se dvěma šikmými pruhy označuje, že pouze oxidační/nechlorové bělení (obsažené ve většině univerzálních pracích prostředků) je povoleno, ale nesmí se bělit chlorem.
ne bělení Výrobek se nesmí bělit
Trojúhelník s diagonálním křížením označuje, že bělení výrobku je zakázáno. Použijte pouze ty prací prostředky, které neobsahují bělící činidla.

 

Všeobecné rady:

  • Pokud se výrobek nesmí bělit, použijte pouze prací prostředky bez bělících účinků. Buďte opatrní při používání prostředků na odstraňování skvrn. Doporučujeme vyzkoušet předem na skryté části výrobku než čistič začnete aplikovat.
  • Vždy dávejte prací prostředek podle instrukcí výrobce pracího prostředku s přihlédnutím na stupeň znečištění, tvrdost vody a náplň prádla. Ujistěte se, že jste vybrali správný prací prostředek. V případě barevného prádla nepoužívejte univerzální prací prostředek, který obsahuje bělící prostředky na bázi aktivního kyslíku. Jinak nemůžete vyloučit nebezpečí změny barevnosti výrobku. 

 

Řekla bych, že téma/symbol bělení už máme vyčerpané. A jen jednou větou:

"Starejte se o své oblečení, tak jak chcete aby vypadalo a vydrželo" 

 

.... krásný den Mája z www.prodej-mi-latky.cz

Zdroj: Sotex Ginetex CZ

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.