Jak se mi šilo - Dětský střih Pavlínka od Živé střihy

 Kopie návrhu Zažloutlý Květinový Výprodej Post na Facebook

JAK SE MI ŠILO  - Ano dámy, toto jsou články právě pro Vás aby jste se dozvěděly, jak se mi co šilo. Aby jste se nebály do toho také pustit. Ještě Vám k tomu řeknu vychytávky, na které jsem přišla při šití a nebo mé zkušenosti s materiálem, který jsem použila a proč.

 

Dětský střih Pavlínka od Živé střihy.cz

Už je to nějakou dobu, co jsem viděla na FB skupince Kelišky dámskou verzi tohoto střihu a pátrala jsem po zdroji. Objevila jsem pro mně zatím neznámou stránku se střihy - Živé střihy. Byla jsem velice mile překvapena, že jsem tu našla tento střih i v dětské verzi. A tak co si budeme povídat koupila jsem si oba. Na dětském, menším, jednodušší si to vyzkouším a pak si ušiji pro sebe dámskou verzi. 

Zakoupila jsem si tyto střihy a přišlo milé překvapení. Měla jsem tu několik možností, ze kterých sem si mohla vybrat. Po pravdě mít takhle dokonale zpracované střihy, abych si mohla vytvořit střih na mírů a nebo si vytiskla střihy v několika provedeních, mě zcela mile překvapilo a přijde mi to zcela famózní. A řekla bych, že i ojedinělé. Nevím jak Vy dámy, ale toto bylo mé poprvé, kdy jsem se setkala s tak rozpracovanou nabídkou. 

 • Střih na míru - zde si zakoupíme celou velikostní řadu střihů, ale budou zde zahrnuty parametry, které zadáte. To znamená, že například u šatů můžete mít vel. 38 přes prsa, ale přes boky vel. 40. Střih se upraví a dostanete skvěle padnoucí střih. Je zde několik možností jak se ke střihu na míru propracovat. 
 • Konfekční velikosti - zde si zakoupíme celou velikostní řadu střihů, se základními konfekčními parametry. Tak jak jsem zvyklí. 

Další překvapení přišlo u tisku střihu, kde máte opět několik možností jak si střih vytisknout. 

 • Klasické předpřipravené tiskové sestavy, kde si můžete i tak zvolit tisk dílů vedle sebe, černobíle, barevně....
 • Vlastní tisková sestava - Vytvoření vlastního pdf, kde si můžete přesně nakonfigurovat tisk střihu. Můžete si zde zvolit:
  • díly přes/vedle sebe
  • libovolné velikosti
  • barevné/černobílé čáry
  • s/bez přídavku
  • nastavení velikosti přídavků
  • nastavení velikosti papíru

 Tak že jedním dechem bych řekla, že Živé střihy jsou milým překvapením v celé záplavě nabízených střihů. Jen tak dát a budu držet palce. 

 

A jak se šil? Dětský střih Pavlínka od Živé střihy.cz

Perfektně. Podporou mi byl skvěle zpracovaný video návod, kde jsem sice musela přecvakávat mezi dámskou a dětskou verzí, protože v každém návodu je kousek, ale to vůbec nevadí. Je to pochopitelné, když máte v nabídce 2 stejné střihy. 

Spotřeba: 90cm
Velikost: 116
Střih: Dětský střih Pavlínka, Živé střihy


Materiál: Použila jsem teplákovinu - Holčičky v šíři 180cm z našeho eshopu Prodej mi látky. Tento materiál je doporučený od autorky střihu. Díky teplákovině jsou šaty trčavější a krásně drží tvar. 

Šití: Šilo se krásně. Video návod je přehledný a pochopitelný.

Úpravy: To bych ani nebyla já, kdybych si něco neudělala podle sebe. V org. střihu je u výstřihu podsádla, do které jsem se nepouštěla a udělala jsem klasické lemování proužkem. 

Sedí/nesedí: Dceři sedí perfektně. A určitě budu šít i další.

 

1635184473447 1635184473460 1635184473471

 

Krásný den Mája z www.prodej-mi-latky.cz

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.