Legislativa a šití oblečení pro děti do 3 let, hraček

sití

 
Jak to už v této době bývá, tak máme předpisy, sbírky zákonů a vyhlášky na vše. Je tomu tak i u šití oblečení, konfekce nebo hraček pro děti do 3 let. Avšak není to tak úděsné, jak by se mohlo zdát. Nebojte. 

 

Pokud chcete šít oblečení pro děti do 3 let, tak si vyhledejte zákon § 26 č.258/2000 sb.. Tento zákon a také hygienický předpis č. 84/2001 sbírky budou Vaším základem, který si musíte dobře prostudovat a dodržovat. Nesmíte na trh uvést výrobek, který by nebyl v souladu ze zákonem či hygienickým předpisem. Za to, že výrobek je nezávadný vždy odpovídá prodejce! 

Ale nebojte, není to tak strašné. U nás na stránkách Vám jednoduše označujeme látky a galanterii, které tyto požadavky splňují. Jsou na první pohled na fotografii označené medailí v levém spodním rohu. Proto hned na první pohled poznáte, který materiály má nebo nemá prohlášení o shodě.

 

certifikát

∗ Takto můžete najít označené produkty, na našich stránkách www.prodej-mi-latky.cz.

 

Když k Vám na kontrolu přijde ČOI či hygiena, tak stačí předložit tzn. Prohlášení o shodě. Tato prohlášení nahrazují certifikáty, které vydávají výrobci. Pozor ale! Prohlášení o shodě musí být jasně vystaveno na materiál, který používáte. U nás to řešíme tak, že na vystavené faktuře, kterou Vám zašleme, najdete kód zboží slučující se s označením na prohlášení o shodě. Jednoduše prokazatelný materiál od dodavatel - prohlášení o shodě - je základ úspěchu a dobrého, úspěšného průběhu kontroly. Prohlášení o shodě si u nás na stránkách můžete stáhnout ke každému materiálu, který ho má. Stačí si rozkliknout záložku SOUBORY (kterou najdete pod fotografií výrobku), prohlášení si vytisknout a založit. 

Certifikované musíte mít všechny materiály, které tvoří výrobek. “ Pokud tedy šijete tepláčky, bagy pro malé děti a budete mít materiál od nás, tak potřebujete certifikát na teplákovinu, náplet a nitě - popřípadě KAM patenkty.”

 

Krásný den Mája
z www.prodej-mi-latky,czVytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.